Субота, 20.04.2024, 09:25
Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Форма входу
Пошук
Популярні статті
Наше опитування
Як давно, Ви робили ремонт у власній оселі
Всього відповідей: 23
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

РЕМОНТ - Інформація про ремонт квартир та будівль

Акваріум в квартирі

акваріум як елемент дизайну

Гарний сучасний акваріум органічно впишеться в інтер'єр будь-якої квартири. Акваріум зачаровує потужною енергетикою краси і спокою, м'яким освітленням та рухом морських рослин. На плаваючих екзотичних рибок можна дивитися Полга, не відриваючись.

Сучасні дизайнери цінують акваріуми за їх унікальну властивість, що дозволяє розділити житловий простір на окремі зони. При бажанні правильно встановлений акваріум може створити зоровий ефект збільшення приміщення. У житлових будинках з центральним опаленням акваріум допоможе впоратися із сухим повітрям.

Існує безліч різновидів акваріумів - вбудовані, напольні, підвісні. Найчастіше в квартирах можна зустріти на підлогу акваріуми. Вони користуються популярністю через свою доступності та простоти конструкції. Крім того, за подібними акваріумами нескладно доглядати. Найпростіший варіант напольного акваріума - ємність для води, що може бути різних обсягів, підставка і кришка з вбудованим світильником.

Підлогові акваріуми бувають самих різних конфігурацій: у формі паралелепіпеда, з округлими стінками, з скосами в різних напрямках. Найпоширеніший варіант - акваріум у формі паралелепіпеда, з висотою стінки близько 70 см, шириною - приблизно з півметра, а довжина може достігать1, 5 -2 метрів, залежно від розмаху власника.

Ідеальним варіантом, що влаштовує всіх подібно ціною каско, вважається такою акваріум, розміри якого відповідають формулою золотого перетину. Тобто співвідношення більшої сторони акваріума до суми двох сторін має дорівнювати відношенню меншої сторони до більшої. Прийшовши в магазин за акваріумом, звертайте увагу не тільки на саму ємність для води, але і підставку. Їй належить витримувати вагу близько тонни, тому і якість повинна бути відповідна.

Останнім часом все частіше як підставка служать спеціально оформлені тумбочки. На їх полицях можна розташувати всі предмети для догляду за акваріумом. За що цінують підлогові акваріуми, так це за їх мобільність. Якщо ви вирішите зробити перестановку меблів у вашому будинку, акваріум можна без проблем перенести в інше місце. Якщо вам потрібна оригінальна перегородка між кімнатами, зупиніть свій вибір на вбудованому акваріумі. Їх ще іноді встановлюють у кімнатних нішах. Як правило, його глибина рідко перевищує 30-35 см, зате довжина може становити 2-3 м. Причому, у рибок такий акваріум може і не треба. Цілком достатньо буде оформити дно акваріума в морському стилі, покласти туди сухі зірки і черепашки, штучні рослини.

Доглядати за таким акваріумом дуже просто, а він буде виглядати розкішно. Якщо додати оригінальне освітлення, то акваріум можна використовувати як каганця.

Єдиний мінус подібної конструкції - відсутність мобільності. Переносити його з місця на місце буде неможливо. Тому визначитися з установкою вбудованого акваріума потрібно заздалегідь і дуже ретельно і детально все продумати, як при страхуванні машини. Необхідно також передбачити, щоб над акваріумом залишалося місце, яке дозволить вам без проблем міняти воду в ємності.

Якщо вас турбує, що цей простір не вписується у ваш інтер'єр, спробуйте задекорувати цю ділянку за допомогою знімною панелі.

Якщо ваше житловий простір не дозволяє встановити на підлогу або вбудований акваріум - не впадайте у відчай. Для невеликих приміщень ідеально підійде такий варіант, як підвісний акваріум. Правда, вам доведеться обмежитися невеликою за розмірами ємністю. Максимально заощадити простір і прикрасити інтер'єр допоможе такий різновид підвісного акваріума, як акваріум-«картина». Їх глибина не досягає 20 см, а передня частина виконана у формі багета.

Останнім часом стало дуже модним розміщувати акваріум, використовуючи поради майстрів по фен-шую. Це старокитайської вчення говорить, що головним показником гармонії і затишку в домі є вода. Саме вода приносить в будинок успіх і прибуток, але тільки за однієї умови - вода обов'язково має бути чистою.

Якщо дотримуватися порад фахівців фен-шуя, то акваріуму необхідно відвести місце в південно-східній частині квартири, наприклад, біля самого проходу або у кутку кімнати. Не рекомендується ставити акваріум під балками, на виході з кухні, між дверима або напроти якої-небудь двері.

Найчастіше шанувальники акваріумних рибок встановлюють акваріуми у вітальні. Якщо кімната невелика, підійде вбудований акваріум або ж акваріум у вигляді картини. Власники просторих апартаментів зазвичай вибирають підлоговий варіант акваріума. У цьому випадку власник квартири може повною мірою проявити свою фантазію, втіливши її в оригінальні композиції. Основою може служити не один акваріум, а дві або навіть три-чотири. Їх можна з'єднати разом за допомогою спеціальних тунелів. За цим тунелях риби можуть переміщатися з одного акваріума в іншій. Безумовно, подібні дизайнерські вишукування роблять тільки на замовлення, і вартість за роботу вам доведеться заплатити відповідну.

Вважається, що всерйоз займатися акваріумістикою можуть дозволити собі тільки заможні люди. Тим, хто сумнівається, чи потрібно підрахувати вартість самого акваріума, повного обладнання, що включає всілякі фільтри і терморегулятори, а також самих рибок. Але якщо ви вирішите, що шкурка варта вичинки - ви не помилилися.

Ви навряд чи пошкодуєте про гроші, які були витрачені на оснащення акваріума. Кімната, в якій стоїть акваріум, завжди буде самою затишній у вашому будинку. Він допоможе створити неповторну атмосферу затишку і спокою. Повірте, ви будете довго милуватися життям акваріумних рибок, тому подбайте і про те, щоб вам було зручно: поставте поруч із акваріумом улюблене м'яке крісло, і поринайте в атмосферу прекрасного.

Допомогти з установкою акваріума і підбором правильного варіанту саме для вашої квартири вам зможуть фахівці.